HISTORIE KÁVY

historie sběruKáva, stejně jako jiné po staletí utajované plodiny či přísně střežené technologie, nabízí spoustu tajemství opředených legendami a historkami předávanými předky pro budoucí pokolení. Dnes již velice těžko zjišťujeme, zda-li a v jakém rozsahu se tyto legendy a dávné příběhy opírají o historická fakta.
Jedna z legend pojednávajících o objevení kávy jako nápoje hovoří o Arabovi prodávajícím koberce. Ten si při svých cestách Afrikou povšimnul otroků, jak si ve svých vacích stále nosí plody podobné třešním a pojídají je. Neuniklo mu, že tyto plody dodávají zmoženým otrokům novou energii, tolik potřebnou k zvládání nelidské lopoty, které byli společně s nelítostným podnebím vystaveni. Večer unaven celodenním cestováním, rozhodl se, uvařit z těchto plodů odvar. Pár jich přitom nechtěně utrousil do ohně. Pochvíli jej překvapila vůně, která se však nelinula z nádoby s odvarem, nýbrž přímo z ohně. Opatrně opálené plody vytáhl. V ten moment jej napadlo rozdrtit je mezi kameny a přidat jako koření do odvaru. Takto se údajně stal prvním člověkem, jež uvařil něco tak podobného moku, který dnes všichni dobře známe jako kávu. Možná tomu tak bylo, možná ne .

Best Replica Watches Replica Watches www.bestwatches.co Cheap Rolex Replica Watches Best Rolex Watches www.ntsweb.co.uk

 

Pokračuj na : BOTANIKA KÁVY    |    PĚSTOVÁNÍ A SBĚR    |    OD UPRAŽENÍ DO ŠÁLKU    |    HISTORIE KÁVY

Aktuality

BURUNDI - Kibingo

Je libo trochu exotiky? Burundi je kvalitní káva, která se vyznačuje plnou chutí s převládajícími tóny sladkých citrusů a někdy i skořice a jemnou, medově - kořenitou dochutí. Vaše smysly potěší i velmi příjemné květinové aroma. Kávovníky se pěstují ve vysoké nadmořské výšce,cheap rolex replica obvykle ve stínu kakaovníků. Pro tropické Burundi ležící na severovýchodním břehu jezera Tanganika je káva hlavním exportním artiklem. Místní Breitling Replica Watchesfarmáři její kvalitě proto věnují velkou pozornost, což dokládá i tato stoprocentní arabika.
luxury replica watches

Více

REKONSTRUKCE KAFÍRNY 2016

Koncem dubna jsme zahájili cartier replica watches rekonstrukci kafírny, kdy v průběhu celkem devíti dnů vznikla zcela nová KAFÍRNA DOGVILL. Oproti původní breitling replica kafírně je ta nová hezčí, vzdušnější, patek philippe replica uk pohodlnější a hlavně NEKUŘÁCKÁ.

Více

TRAVEL DRIPPER COFFEE

Už se Vám stalo, že jste si cheap replica watches chtěli dát svoji oblíbenou kávu někde na hotelu, či na cestách?

.... toto řeší náš silikonový cestovní Audemars Piguet Replica , který nezabere žádné místo v zavazadlech. Dokonce si ho můžete dát jen do kapsy a vyrazit.

Dripper nabízíme ve dvou provedeních: Samotný, či jako kompletní sadu.

Více

MOKA KONVIČKY SMART COOCK

Nabídku kávového nádobí jsme rozšířili o pestrobarevné moka konvičky Smart Coock.
Naleznete je ve dvou velikostech a pěti barvách. 

kuvarsit replica watch

Více

Tee & Cofee shop

Tee & Cofee shop nabízí široký výběr z různých druhů čajů a kávy.
Nabízíme také příslušenství a doplňky pro maximální požitek z konzumace zakoupené kávy nebo čaje. V shopu naleznete také literaturu o kávě a čaji.

Vstup

Najdete nás na síti Facebook