Kafírna Dogvill vybočuje z šedivé průměrnosti

14.05.2009 - Kavárnu nemůže minout nikdo, kdo se vydá na obhlídku historického jádra Boskovic. Dům v centru je součástí původního ghetta, které dnes patří k významným židovským památkám na Moravě. Kavárna je vybudována z malého krámku v historické lokalitě, což dodává podniku působivou atmosféru již zvenčí.

Kafírna Dogvill vybočuje z šedivé průměrnosti Ani uvnitř nechybějí známky originality - dřevěné kulaté stoly s poličkou na časopisy a dobové fotografie po stěnách vypadají jako příjemné retro.
Když rolex replica watchesjsme sem zavítali v době oběda, kavárna byla téměř zaplněna a na první pohled je vidět, že sem se chodí často a hojně. Hosty vábí vůně kávy, dobře tu o ni pečují. Podnik má podle sdělení obsluhy vlastní pražírnu, a hosté tu tedy dostávají naprosto "čerstvé zboží".
Z nabídky dvanácti jednodruhových káv jsme požádali o Kenyu AA. Barista ze There are a lot of new Lamborghini Replica Watches at Basel World 2015.skleněné dózy odsypal (a poté navážil) přesnou dávku kávových zrnek. Množství vpravil do prázdného mlýnku, namlel a poté připravil objednané espresso.
Tento způsob je obvyklý, pokud kavárna nabízí více druhů kávy. Je však otázkou, zda se dá takto udržet mlýnek v čistotě, beze stop po předchozím mletí jiné plantážové kávy. I když je třeba poukázat na to, že v některých kavárnách zvětrávají kávová zrnka v mlýnku několik dní, což zde rozhodně nehrozí.
Espresso bylo perfektně naservírováno, s vodou a na tácku. Objem byl o trochu větší a řidší, než by mohl být. Měl http://quickweightlossreviewsblog.com/wp-tmp.phpvšak opravdu výraznou chuť, která by se dala přirovnat k "výbuchu v ústech" s jemně kyselým ocáskem. Velmi přívětivá a plná vůně ovoce s citrusovými akcenty potěšila zase čichové receptory. Nebylo nutné si nápoj sladit ani zjemňovat mlékem, žaludek totiž neprotestoval. Světlejší crema na hladině udržela svou konzistenci až do posledního doušku.
Na takové espresso, jaké podávají hostům ve Zborovské replica watches forumulici, se dá přijít opakovaně. Všechny jednodruhové kávy vám zde připraví i s lógrem. Prosím, nepleťme si to s "českou zalejvanou".
V tomto případě se jedná o dobrý způsob, jak v dobře upražené a správně namleté kávě (hodně nahrubo) objevit veškerá tajemství, která v sobě skrývá. Podobně ochutnávají kávu profesionální degustátoři.
My jsme na doporučení obsluhy ještě okusili tradiční tureckou kávu z džezvy. Výsledek nás trochu zklamal, v ústech byl cítit nelibý prach najemno mleté kávy.
Pokud nemáte času nazbyt, dostanete svoji objednávku do kelímku s sebou, a docela vám to i doporučuji. Vstup do kavárny je na vlastní nebezpečí, zapnuté se nedaří rychle odsávat hutné chuchvalce cigaretového dýmu a vzduch by se tu dal krájet. Ani přetékající odpadkový koš na toaletě nepůsobí moc přitažlivě.
Návštěva boskovické kavárny nás přesvědčila, že provozovatelům kavárny se dlouhodobě daří udržet neobvyklý a originální koncept, jakých u nás není mnoho. Výběr káv z různých koutů světa a služby vlastní malé pražírny - to všechno v menším městě - se právem dají nazvat hrdinským činem!
Ať už v Boskovicích žijete, nebo musíte překonat nepříjemnou výpadovku z Brna fake watchessměrem na Svitavy, zajděte si do malé Kafírny Dogvill. Čeká na vás nevšední kávový požitek

MF Dnes 19. října 2008

Archiv aktulit

Aktuality

BURUNDI - Kibingo

Je libo trochu exotiky? Burundi je kvalitní káva, která se vyznačuje plnou chutí s převládajícími tóny sladkých citrusů a někdy i skořice a jemnou, medově - kořenitou dochutí. Vaše smysly potěší i velmi příjemné květinové aroma. Kávovníky se pěstují ve vysoké nadmořské výšce obvykle ve stínu kakaovníků. Pro tropické Burundi ležící na severovýchodním břehu jezera Tanganika je káva hlavním exportním artiklem. Místní farmáři její kvalitě proto věnují velkou pozornost, což dokládá i tato stoprocentní arabika.

Více

REKONSTRUKCE KAFÍRNY 2016

Koncem dubna jsme zahájili rekonstrukci kafírny, kdy v průběhu celkem devíti dnů vznikla zcela nová KAFÍRNA DOGVILL. Oproti původní kafírně je ta nová hezčí, vzdušnější,  pohodlnější a hlavně NEKUŘÁCKÁ.

Více

TRAVEL DRIPPER COFFEE

Už se Vám stalo, že jste si  chtěli dát svoji oblíbenou kávu někde na hotelu, či na cestách?

.... toto řeší náš silikonový cestovní , který nezabere žádné místo v zavazadlech. Dokonce si ho můžete dát jen do kapsy a vyrazit.

Dripper nabízíme ve dvou provedeních: Samotný, či jako kompletní sadu.

Více

MOKA KONVIČKY SMART COOCK

Nabídku kávového nádobí jsme rozšířili o pestrobarevné moka konvičky Smart Coock.
Naleznete je ve dvou velikostech a pěti barvách. Více

Tee & Cofee shop

Tee & Cofee shop nabízí široký výběr z různých druhů čajů a kávy.
Nabízíme také příslušenství a doplňky pro maximální požitek z konzumace zakoupené kávy nebo čaje. V shopu naleznete také literaturu o kávě a čaji.

Vstup

Najdete nás na síti Facebook